Hachiman Fighting Championship, 28 october 2018

44934024_305182686875398_3714995738644578304_n

On 28.10.2018 we had the utmost pleasure to participate in Hachiman Fighting Championship, a tournament which was organized in Bucharest by Sensei Ionel Stancu, the representant of Hachiman Dojo. As for the distinctions, we have a number of 33 medals of this very hard tournament, the competitors were very prepared and the organizers and judges were in the spirit of the ultimate truth.

1st PLACE :
– Musat Mihaita
– Butnaru Emanuel
– Gogoi Gabriel
– Gurau Cristina
– Moise Ionut

2nd PLACE :
– Cazacov Alexandru
– Tanvuia Iulia
– Gheorghita Alina
– Robu Florin

3rd PLACE :
– Dogarescu Matei
– Barbu Marius
– Marin Silviu Nicusor
– Durlea Davit
– Bulgaru Razvan
– Ciucur Mario
– Necula Daria
– Corie Geanina
– Stamate Alexandra
– Raileanu Razvan
– Sterpu Sorinela
– Alexandru Madalin
– Huzum Andrei
– Irimia Alessandro
– Ghetu Costin
– Tecuceanu Sebastian
– Dontu Cosmin
– Mohonea Razvan
– Mogos Simon
– Ciobotaru Stefan
– Toader Sebastian
– Stamate Laura
– Nedelcu Marius
– Ionescu Larisa

We wish to thank all of the competitors, the parents, the organizers and, last but not least, the instructors who are, everyday, giving their best for putting this young karate-man’s on the right path. Thus, we have to mention a special distinction for „Best spirit”, won by Marin Silviu Nicusor, who is a part of Sentoki Dojo, whom had a serie of difficult matches even though he had sustained some significant damage. Osu! Congratulations to all!

Reclame
De roxy810

Romanian International Cup. Sibiu, 29 september 2018

42758745_294308554629478_2301208404493860864_n

We return victorios, with much emotion and optimism, from the international competition „Romanian International Cup” which took place in Sibiu on 29.09.2018. Thus we present you the results obtained by the little karate-ka.

  • Necula Daria – 1st PLACE locul 1 – kumite 11-12 ani categ -45 kg
  • Bulgaru Razvan – 3rd PLACE kumite 13-14 ani -60 kg
  • Stamate Alexandra – 2nd PLACE kumite (vicecampioana internationala) 11-12 ani , +45 kg
  • Alexandru Madalin – 3rd PLACE kumite, 11-12 ani -30 kg
  • Musca Dennis – 3rd PLACE kata – 15-16 ani
  • Casu Robert – 3rd PLACE kumite -55 kg 15-16 ani
  • Musat Mihaita – 3rd PLACE kumite ,13-14 ani , -50 kg
  • Ciuraru Mihaela – 3rd PLACE kata U 21 , 2nd PLACE kumite U 21 ,-65 kg
  • Cristea Bogdan – 3rd PLACE kata U 21, 2nd PLACE kumite U 21 ,-90 kg.

The competition was very high-level in terms of difficulty, but a kyokushin never quits!

We are grateful to all competitors, coaches, organizers and, last, but not least, to the parents for all the support which they had given. Osu and congratulations to all!

De roxy810

Mari campioni, viceampioni si subvicecampioni la campionatul european de la Sibiu

15032189_666867763476553_5751571626319132209_n15073399_944255115707014_6927457577695332567_n

World All Kyokushin Union Romania, a carui reprezentant este Tudor Mihail Valentin 3 DAN centura neagra in karate Kyokushin (presedinte al Asociatiei Dao Kan din Galati) se intoarce acasa cu camipioni, vicecampioni si subvicecampioni de la Campionatul European organizat Sibiu.
Emotii mari, trairi puternice, lacrimi de bucurie si de tristete, sustinerea colegilor… toate aceste au fost traite de copii cu mic cu mare si au demonstrat ca sunt o echipa unita.
Sportivii au participat la un campionat de mare amploare : 8th European Mas Oyama Memorial Cup of Romania, Sibiu, 2016.
Dupa acest campionat sportivii au pus in practica ceea ce au invatat in salile de antrenament, au trait experiente noi si au invatat ce inseamna lupta cu ei insisi.
Ii felicitam pe Presedintele Organizatiei Tudor Mihail Valentin care a facut posibila aceasta participare, cat si instructorilor, Tudor Roxana(Bushido Dojo) , Pralea Bogdan si Bujoranu Octavia (Budo Kan) , Colisnicencu Daniel (Rubik Dojo), Cristea Bogdan si Ciuraru Mihaela (Seigi no Tenshi), Gogoi Magdalena (Ryu no Kasai), Musat Marian (Kyokushin Warriors), Burghelea Adrian (Senshi Ryu). Multumim de asemenea parintilor ca au sprijinit copiii pe toate planurile si au avut incredere in toti reprezentantii W.A.K.U.

Felicitam sportivii si le dorim spor la antrenamente, munca si daruire. OSU!
Echipa W.A.K.U. a fost formata din 64 de sportivi, obtinand 64 de titluri.

Mentionam urmatoarele titluri:
Kata
1. Gheorghiu Mihai – Kata Individual Baieti Centuri albe si Portocalii 14-16 ani – Locul 1
2. Musca Arina Ioana – Kata Fete 14 – 16 ani 8-5 kyu – Locul 1
3. Dumitrache Denisa – Kata individual feminin 11-13 ani 8-7 kyu – Locul 1
4. Cristea Bogdan- Kata Individual Baieti Tineret 6kyu+ – Locul 1
5. Cucu Valentin – Kata Individual Masculin Albe si Portiocalii 11-13 ani – Locul 1
6. Ciuraru Mihaela, Tudor Roxana, Bujoranu Octavia – Kata Sincron Mixt Tineret Seniori – Locul 1
7. Musca Dennis – Kata Indivual Baieti 14-16 ani 8-5 kyu – Locul 2
8. Marcu Cristian – Kata Individual Baieti 9-10 years – Locul 2
9. Lungu Carmen – Kata Individual Fete 11-13 ani – Locul 2
10. Stamate Nicoleta – Kata Individual Mixt Albastre 9-10 ani – Locul 2
11. Musca Arina, Calina Bogdan si Musca Dennis – Kata Sincron Juniori Mixt – Locul 3
12. Croitoru Selena – Kata Fete 14 -16 ani 8-5 kyu – Locul 3
13. Minastireanu Cristian – Kata Baieti 14-16 ani centuri albe si portocalii – Locul 3
14. Matei Alexandru – Kata Individual Baieti 11-13 ani 8-7 kyu – Locul 3
15. Frincu Bianca- Kata Individual Feminin 11-13 years , 8-7 kyu – Locul 3
16. Ambrose Florina – Kata Individual Feminin 14-16 years, 8-5 kyu – Locul 3
17. Iurascu Edmond,- Kata Individual Baieti Albastre 11-13 ani – Locul 3
18. Burghelea Adrian- Kata Individual Baieti Seniori „B” – Locul 3
19. Zahariaș Gigel – Kata Baieti 14-16 ani, A+P – Locul 3
20. Gogoi Gabriel – Kata Individual Baieti 7-8 ani – Locul 3
21. Ciuraru Mihaela – Kata Individual Tineret 17-18 ani, 6 kyu+ – Locul 3
22. Popa Soltu Rares – Kata Individual Baieti Centuri albastre 7-8 ani – Locul 3
23. Mihai Alex Vladut – Kata Individual Baieti Albe si Portocalii 11-13 ani – Locul 3
24. Gurau Cristina – Kata Individual Fete Albe si Portocalii 14-16 ani – Locul 3
25. Manastireanu Cristian – Kata Individual Baieti 14-16 years – Locul 3
26. Filimon Cosmin – Kata Individual Baieti Albe si Portocalii 9-10 ani – Locul 3
27. Rosu Angel – Kata Mixt Albastre 9-10 ani – Locul 3
28. Musat Mario – Kata Individual Baieti 11-13 ani – 6 kyu + – Locul 3
29. Chitu Alexandru: Kata Individual Mixt Albastre 9-10 ani – Locul 3
30. Croitoru Selena: Kata Indiovidual Fete 14-16 ani 8-5 kyu – Locul 3
31. Anghel Elena- Kata Individual Fete, 9-10 ani, 10-9 kyu – Locul 3
32. Iorga Narcisa- Kata Individual fete, 11-13 ani, 10-9 kyu – Locul 3
33. Tudor Roxana – Kata Individual Mixt Centuri negre – Locul 3

Kumite
1. Chitu Alexandu – Kumite Baieti 10 ani 27-30 kg – Locul 1
2. Cristea Bogdan – Kumite Baieti 18 ani Tineret Open – Locul 1
3. Ciuraru Mihaela – Feminin Tineret 18 ani Open – Locul 1
4. Pralea Bogdan – Kumite Baieti 17 ani Tineret Open – Locul 1
5. Musca Arina Ioana – Kumite Fete 13-14 ani 52-75 kg – Locul 2
6. Popa- Șoltuz Rares – Kumite baieti 7 ani, 30-33kg – Locul 2
7. Tacea Andrei – Kumite Baieti 9-10 ani junioriu Mixt 42-54 kg – Locul 2
8. Cheptanaru Madalina – Kumite Fete 12 ani 26-43 kg – Locul 2
9. Bujoranu Octavia – Kumite Fete 19+ ani Open – Locul 2
10. Stamate Nicoleta – Kumite Fete 9-10 ani 32-43 kg – Locul 2
11. Sile Marius – Kumite Baieti 61-72 kg – Locul 3
12. Despa Ionut – Kumite 11 ani 38-44 kg – Locul 3
13. Diamant Iulian – Kumite 16 ani 53-75 kg – Locul 3
14. Dumitrache Denisa – Kumite 26-43 kg 12 ani – Locul 3
15. Mardari Alexa – Kumite Fete 13-14 ani ani 52-75 kg – Locul 3
16. Gogoi Gabriel – kumite baieti 7 ani, 30-33kg – Locul 3
17. Cucu Valentin – Kumite Baieti 12 ani – 47-65 kg – Locul 3
18. Munteanu Valentin –Kumite Baieti 10 ani – 27-80 kg – Locul 3
19. Filimon Cosmin – Kumite Baieti 10 ani 27-30 kg – Locul 3
20. Tanvuia Iulia – Kumite Fete 12 ani 46-52 kg – Locul 3
21. Lungu Carmen– Kumite Fete 12 ani 46-52 kg – Locul 3
22. Dumitrache Denisa – Kumite Fete 12 ani 26-43 kg – Locul 3
23. Mardari Alexa – Kumite Fete 13 -14 ani 52-75 kg – Locul 3
24. Savin Andreea – Kumite Fete 9-10 ani 29-32 kg – Locul 3
25. Anghel Elena – Kumite Fete 9-10 ani 32-43 kg – Locul 3
26. Musat Mario-kumite baieti, 11ani, 29-38 kg, Locul 3
27. Roibu Gabriel – Kumite Baieti 47-50 kg 13 – 14 ani – Locul 3
28. Simonfi Minodora-kumite fete, 13-14 ani, 39-51 kg- Locul 3
29. Raileanu Razvan-kumite baieti, 10-11 ani, 37-45 kg- Locul 3
30. Anghel Elena-kumite fete, 9-10 ani, 32-43 kg – Locul 3
31. Gurau Cristina – Kumite Fete 13-14 ani 39-51 kg- Locul 3

De roxy810

Cupa W.A.K.U ROMANIA, Editia 2 , 2 Mai 2015, Galaţi

        Pe data 2 Mai 2015 a avut loc ediţia a II-a a Cupei W.AK.U. ROMANIA, o competiţie organizată la nivel naţional ce s-a adresat tuturor sportivilor din categoriile de copii, juniori, tineret, seniori. 

        Evenimentul a fost organizat de Preşedintele Asociaţiei Dao Kan Galaţi – Tudor Mihail Valentin – centura neagră 2 DAN în karate kyokushin, fiind şi reprezentant al organizaţiei WORLD ALL KYOKUSHIN UNION ROMANIA.

         Competiţia a avut loc la sala de sport a Facultăţii de Educaţie Fizică şi Sport –  Florin Balaiş (fosta Puşkin) şi a început cu o festivitate de premiere a antrenorilor cluburilor participante, a personalităţilor ce au ajutat la organizarea acestui eveniment de o importanţă deosebită.

        La eveniment au participat 120-140 de sportivi dintre care si sportivi de la Dao Kan Galati care au obţinut numeroase titluri la Kumite si Kata , titluri care  contează foarte mult pentru păregătirea sportivilor la campionatul mondial ce va urma în luna Iulie.

          Mulţumim sprijinului acordat de către Consiliul Local al oraşului Galaţi, Primăria Galaţi şi Fundaţia Andreiana Juventus Galaţi.

          Felicităm toţi sportivii pentru rezultatele obţinute !

          Osu!

 11219148_891656360872719_4428609631559818197_n

11218535_891656477539374_4899707450832763959_n

11214150_891655614206127_1391868032995056520_n

11209719_891656674206021_5040954336722541472_n

11209389_891656864206002_5697110276527307185_n

11206055_891655754206113_2798847388131442453_n

11205164_840006866081090_7196509619553154139_n

11205008_891656197539402_5593169107320400551_n

11200822_891656264206062_7369590884059875920_n

11182253_891656114206077_8854910756936391449_n

11178376_891655957539426_4312950831254485369_n

11150708_891655607539461_9166501769442209476_n

10941416_891656670872688_133812382433314535_n

10391449_891656780872677_3540600893985413345_n

De roxy810

CUPA W.A.K.U. ROMANIA, EDIŢIA 2, 2 MAI 2015, GALAŢI

Afis Cupa W.A.K.U ROMANIA -editia 2 -2 Mai 2015

 CUPA  „W.A.K.U ROMANIA”,

Ediţia 2, România, Galaţi 2015

 

2 MAI 2015

 

Stimaţi Shihani, Sensei, Sempai, practicanţi şi părinţi,

Avem deosebita plăcere de a vă invita la cea de a doua ediţie a CUPEI „W.A.K.U ROMANIA”, o competiţie organizată de Organizaţia World All Kyokushin Union Romania în colaborare cu Asociaţia Dao Kan” Galaţi  condusă de către Sempai Tudor Mihail Valentin, în calitate de Preşedinte.

Competiţia este deschisă pentru participarea tuturor cluburilor de arte marţiale din orice grupare / organizaţie kyokushin karate, din orice alt stil sau ramură de arte marţiale, cu condiţia să respecte regulamentul competiţional impus.

    PROBELE COMPETIŢIEI : KATA ŞI KUMITE

Invitatie Cupa W.A.K.U ROMANIA -editia 2 -2 Mai 2015 – DOWNLOAD

De roxy810

CUPA „W.A.K.U. ROMANIA”, EDITIA I, GALATI – 3 MAI 2014

Afis CUPA W.A.K.U. ROMANIA, EDITIA I, GALATI

Avem deosebita plăcere de a vă invita la prima ediţie a CUPEI „W.A.K.U ROMÂNIA”, o competiţie organizată de Organizaţia World All Kyokushin Union România,  condusă de către Sempai Tudor Mihail Valentin.

Acest eveniment este organizat de Asociaţia cultural-sportivă „DAO KAN” GALAŢI, reprezentat prin Sempai Tudor Mihail Valentin în calitate de Preşedinte.

Competiţia este deschisă pentru participarea tuturor cluburilor de arte marţiale din orice grupare kyokushin karate sau din orice alt stil sau ramură de arte marţiale, cu condiţia să respecte regulamentul competiţional impus.

DOWNLOAD ==> Invitatie Cupa W.A.K.U ROMANIA, EDITIA I , GALATI – 3 MAI 2014

De roxy810